Anasayfa > Ankara İş Giyim > Aşçı Elbiseleri

Aşçı Elbiseleri

Aşçı ceketleri günümüzde birçok restoranda ve lokantada çalışan aşçıların giymek zorunda olduğu bir iş elbisesi ‘dir. Aşçı ceketi gıda sektöründe çalışan diğer kişilerin giydiği kıyafetlerden biraz daha farklı, daha şık görünen bir giysidir. Bazı mutfaklarda bir anlamda bu ceketi giyen kişi statu olarak diğer çalışanlardan ayrılır. Yemek pişiren kişi, usta aşçı gömleği giyer. Diğer çalışanlar gömlek-pantolon takımlardan oluşan veya iş gömleği dediğimiz uzun, önden düğmeli iş elbiseleri giyerken; yemek pişiren kişi aşçı ceketi giyer. Bu ceket gömlek tipinde olup kısa ve farklı modeldedir.

Mutfakta hijyen ve temizlik açısından kıyafete özen göstermek gereklidir. Hem gıdaların temizliği hem de kişisel temizliğe önem verilir. Giyilen özel iş elbiseleri yemek yapan kişinin üzerinden herhangi birşeyin yemeklere kaçmasını engellediği gibi yemek yapan kişiyi yağ ve sos lekelerinden korur.

 Endüstriyel İş Elbiseleri
 
  Restorant Elbiseleri
 
  Hastane Elbiseleri
 
  Koruyucu Ürünler
 
 
 
Çamlıtepe Caddesi No : 198 / D Siteler - ANKARA Telefon : 0 (312) 348 30 51 Fax : 0 ( 312 ) 353 04 02  E-mail yildiziselbiseleri@gmail.com